Wszystko o psach

40
Wszystko o psach - recenzja, okładka


Pies to jedno z najczęściej towarzyszących człowiekowi zwierząt. Jak podają badania, w zależności od daty w kalendarzu, w Polsce na pierwszym miejscu znajduje się albo właśnie pies, albo kot. Bez wątpienia warto mieć psiego przyjaciela, ale warto też dobrze tego przyjaciela poznać. Jednym z narzędzi, do lepszego poznania pupila, może być książka Mateusza Kęsy i Katarzyny Kołodziej “Wszystko o Psach”. 

Ta pozycja to zbiór ważnych informacji, ciekawostek i przydatnych wskazówek dotyczących domowych pupili. Jak rozwija się pies? Co powinien jeść (wiedzieliście, że uwielbiają owoce!)? Jak porozumiewa się z otoczeniem, zarówno z człowiekiem jak i z innymi psami? Jak reaguje kiedy jest szczęśliwy albo przestraszony? To tylko niektóre z zagadnień, które powinni znać wszyscy właściciele psiaków, a które poruszają autorzy książki. Niektóre ważne elementy psiej charakterystyki opisano tam w całych rozdziałach, inne zajmują zaledwie ułamek strony, ale także niosą za sobą wiele przydatnej wiedzy. 

Książka
Wszystko o… psach

Autorzy: Mateusz Kęsy, Katarzyna Kołodziej
Rok wydania: 2019
Wydawnictwo: Dragon
Ilość stron: 64
ISBN: 978-83-817-2221-6

W książce znajduje się także wiele cennych informacji nie tylko dla właścicieli psiaków, ale także dla ich szeroko pojętych miłośników. Charakterystyka ras, szeroki opis psów, które pracują z człowiekiem (jak np. psi przewodnicy czy policyjni tropiciele) to bez wątpienia rozdziały, które zainteresują psiolubnych czytelników bez względu na to, czy i jakiego psiaka posiadają. 

W jednym z ostatnich rozdziałów książki autorzy opisali także psie schroniska, kładąc nacisk na zwierzęce emocje. Krótki fragment tłumaczy także, że pies nie jest zabawką. Bez wątpienia jest to cenny materiał zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy są na etapie podejmowania decyzji o przyjęciu czworonoga pod swój dach. 

Książka zawiera zarówno podstawowe informacje dotyczące psów, jak i te zdecydowanie odbiegające od tego, co “powinno się wiedzieć”. Nie brakuje w niej trudnych zagadnień, jak chociażby pochodzenie gatunku, różnorodność ras, czy omówienia poszczególnych zmysłów, ale są i te zdecydowanie łatwiejsze, jak np. opis ulubionych zabaw większości psiaków, czy ich zwyczajów. Dzięki temu ta pozycja bez wątpienia przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom. Myślę, że spokojnie wyciągną z niej coś dla siebie zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie starszych klas szkoły podstawowej. 

Co równie ważne, treść została ubogacona wieloma sympatycznymi rysunkami, które bez wątpienia przypadną do gustu czytelnikom. Sama treść została też ułożona w mniejsze, bądź większe partie, zazwyczaj przypisane poszczególnym obrazkom, co bez wątpienia ułatwi czytanie dzieciom. 

Podsumowując, polecam książkę wszystkim dzieciakom, które mają, kochają lub marzą o tym, żeby mieć psiego przyjaciela. Polecam też wszystkim rodzicom, których dziecko w jakikolwiek sposób ma kontakt z psami. Może nawet sami znajdziecie w niej coś zaskakującego! Coś, czego pupil sam nie powie, a co naprawdę warto wiedzieć. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój komentarz
Twoje imię