Wszystko o… koniach.

304
Wszystko o... koniach


Kiedy otwieram książkę i już na pierwszej stronie znajduję ciekawą ciekawostkę, a dzieci słuchają w ciszy, to już wiem, że mamy dobry tytuł!


Wszystko o koniach, autorstwa Antoinette Delylle i Gregoire Mabire, to bogato ilustrowany przewodnik po życiu tych niezwykłych zwierząt, które towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Autorzy nie tylko opisują budowę konia, czy też tłumaczą nazwy jego umaszczenia. Sporo miejsca poświęcono opisowi natury i charakteru koni, tłumacząc ich zachowania i upodobania. Z tej lektury nie tylko dowiecie się, że do konia nie wolno podchodzić od tyłu, ale też dlaczego i co to ma wspólnego z jego oczami. Przeczytacie wiele o życiu w stadzie i jego hierarchii, a także odkryjecie tajemnicę końskich zmysłów.

Książka
Wszystko o… koniach

Autorka: Antoinette Delylle, Gregoire Mabire
Rok wydania: 2022
Wydawnictwo: Dragon
Ilość stron: 60
ISBN: 978-83-8274-372-2


Publikacja podzielona została na krótkie rozdziały, dotyczące konkretnego aspektu końskiego życia. Na każdej stronie znajduje się kilka kolorowych ilustracji, a same opisy dotyczące jednego faktu są raczej krótkie, co pozwala czytać książkę nawet młodziutkim czytelnikom. Starsze dzieciaki mogą przeczytać kilka rozdziałów naraz, młodsze słuchać pojedynczych ciekawostek i wyjaśnień. W książce zawarto tak wiele informacji, że bez wątpienia nawet dorośli wyłuskują z niej coś ciekawego, czego jeszcze o koniach nie wiedzieli. 

Poza samymi końmi autorzy szeroko opisują też historię łączącą te zwierzęta z ludźmi. W książce można więc przeczytać zarówno o indiańskich plemionach, dla których koń był nie tylko środkiem transportu, ale i o średniowiecznych turniejach rycerskich, w których koń był prawie tak samo istotny, jak sam rycerz, aż do współczesnych wyścigów i roli dżokeja. Jak już wspomniałam na początku, autorzy sporo miejsca poświęcają także końskiej psychice, podkreślając, że konie są naprawdę inteligentne i można je wiele nauczyć, pod warunkiem, że nauczyciel będzie traktował zwierzę łagodnie i z miłością.


Podsumowując, książka Wszystko o… koniach wydawnictwa Dragon, to świetna pozycja dla wszystkich miłośników koni. Bez wątpienia jednak nie zanudzą się przy niej także i ci, którzy nie mogą się pochwalić licznymi odwiedzinami w stajni. Książka może być też dobrą zachętą dla dzieci, które szukają nowej pasji, albo po prostu lubią zwierzęta. 

Ps. czy wiedzieliście, że koń pełnej krwi angielskiej może pędzić aż 72 kilometry na godzinę? Albo że konie potrafią doskonale odczytywać ludzkie emocje? Kiedy się do nich zbliżasz, wiedzą, czy jesteś wesoły, czy smutny, pewny siebie czy wystraszony! Konie są pełne zaskakujących tajemnic, a prezentowana książka pozwala je wszystkie odkryć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój komentarz
Twoje imię