Witaj, żabko Witaj zajączku

1946


Są takie wydania, które ucieszą zarówno dzieci, jak i dorosłych!

Zazwyczaj w recenzjach książek zaczynamy od opisu treści, w wypadku pozycji “Witaj, zajączku!” i “Witaj, żabko!” autorstwa Gabriele Clima zaczniemy jednak od wydania, gdyż te jest naprawdę niezwykłe. Obie książeczki zostały przygotowane w taki sposób, aby ich młody odbiorca mógł nie tylko posłuchać opowieści o życiu zwierzątek, ale także dotknąć kawałka świata, o którym opowiadają. Na poszczególnych stronach znajdują się wykrojone elementy sprawiające, że dziecko może np. poznać dotykiem kształt grzyba czy liścia, zajrzeć do dziupli ptaka czy wiewiórki, a nawet dostrzec ukryte elementy, które w całości ukazują się dopiero na kolejnej stronie. Dzięki tym niezwykłym elementom książeczki są wspaniałym narzędziem do rozwoju sensorycznego dziecka, czyli doświadczania świata różnymi zmysłami.

Witaj, zajączku – jastrząb.

Przyjemne i łatwe w odbiorze ilustracje, znajdujące się w książkach bez wątpienia przypadną do gustu młodym czytelnikom, a wspomniane wcześniej elementy sprawią, że książki będą jeszcze ciekawsze i bez wątpienia chętniej wybierane. Możliwość poznawania treści za pomocą dotyku może również wpłynąć na to, że samodzielnie sięgną po nie nawet te dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać.

W kwestii treści obie pozycje prezentują proste, ale bardzo wiernie zaczerpnięte ze świata zwierząt historie. “Witaj, żabko!” to opis cyklu rozwojowego żab. Czytelnie poznaje w tej historii mamę żabę oraz jej dzieci, występujące kolejno pod postacią jajeczek i kijanek i w końcu małych żabek. “Witaj, zajączku!” to natomiast opis dnia życia młodych zajączków, którym tata przedstawia czyhające w lesie niebezpieczeństwa. Długouche maluchy, a wraz z nimi mali czytelnicy, poznają las, uciekają przed lisem, czy też chowają się przed jastrzębiem. Niezwykły przewodnik, w postaci zajęczego ojca, przeprowadza swoje pociechy bezpiecznie przez wszelkie niebezpieczeństwa i udziela szeregu dobrych rad. Treść obu książek, ukazujących realne życie zwierząt, ma więc niemały walor edukacyjny.

Witaj, żabko – czapla ukryta na kolejnej stronie.

Obie książki to najnowsze pozycje z serii „Dotknij natury” wydawnictwa Kapitan Nauka. Dzięki sensorycznym elementom, książki są dedykowane już dla rocznych dzieci, jednak z pewnością przypadną one do gustu nawet przedszkolakom. Dzięki atrakcyjnej formie obie pozycje bez wątpienia sprawdzą się także w charakterze pierwszych proponowanych dziecku książek, których zadaniem będzie zaszczepienie pasji do czytania. Grube kartki i solidne wykonanie pozwolą natomiast długo cieszyć się dobrą zabawą nawet najmłodszym samodzielnym czytelnikom, a książki z pewnością będą pozycjami, którymi dziecko szybko się nie znudzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój komentarz
Twoje imię