Baletnice. Prawie idealna.

1076
Baletnice. Prawie idealna - książka


Constance to uczennica pierwszego roku Szkoły Tańca Opery Paryskiej. Jest mądra, zdolna, śliczna, kocha taniec, ma paczkę oddanych przyjaciół, kochającą mamę i babcię. Pozornie życie dziewczynki to pasmo sukcesów, jednak nadmierny perfekcjonizm sprawia, że młoda tancerka nie radzi sobie z życiowymi potknięciami. Strach przed popełnieniem błędu, przed porażką i surową oceną otoczenia urasta] w umyśle Constance do tego stopnia, że ostatecznie paraliżuje jej działania. W efekcie ważny dla dziewczyny dzień kończy się zupełną porażką. 

Niepowodzenie całkowicie podcina skrzydła młodej tancerki. Pozornie zmienia jej osobowość i życiowe priorytety. W powrocie do równowagi i odnalezieniu w sobie pierwotnej miłości do tańca dziewczynce pomogą świadomi pedagodzy, oddani przyjaciele i miłość najbliższych. Jedna rozmowa z mamą będzie dla niej przełomową chwilą, a nieoczekiwana propozycja nauczycieli otworzy niezwykłą drogę okiełznania strachu i wątpliwości. 

Książka
Baletnice. Prawie idealna.
Autorka: Elisabeth Barféty
Rok wydania: 2021
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Ilość stron: 160
ISBN: 978-83-240-7491-4

Książka Elizabeth Barfety bardzo wiernie ukazuje codzienność młodych adeptów szkoły tańca w Paryżu. Z pewnością przypadnie ona do gustu wszystkim młodym miłośnikom tańca. Publikacja ma jednak w sobie głębszy i o wiele bardziej znaczący wymiar psychologiczny. Niezwykle cenna dla młodych czytelników, a zwłaszcza czytelniczek, bo to dziewczęta zazwyczaj wpadają w pułapkę perfekcjonizmu, może być historia walki głównej bohaterki, jaką toczy ona na poziomie swojej psychiki. Wielu młodych ludzi, obawiając się porażki na oczach innych, rezygnuje z wyzwania. Wielu nie widząc natychmiastowych owoców swojej pracy, porzuca marzenia. Constance po nieudanym występie także zastanawia się nad tym, czy nadal chce tańczyć. Choć włożyła mnóstwo wysiłku w to, aby znaleźć się na scenie, odniesione na niej pierwsze niepowodzenia niemalże przekreślają jej dotychczasowy dorobek. Dlatego też polecamy tę publikację wszystkim rodzicom, którzy zauważają u swoich pociech trudności z zaakceptowaniem porażek

Lektura Baletnic bez wątpienia przyda się także niektórym dorosłym. Szczególnie w sytuacji, kiedy ambicje w stosunku do osiągnięć dziecka przysłaniają wartość emocji i wzajemnych relacji. Dla bohaterki książki, tak jak i dla wielu dzieci, bezwarunkowa miłość jest kluczem do sukcesu. Niestety bywa, że dorośli o tym zapominają. Książka w delikatny sposób przypomina o rodzicielskich priorytetach i ukazuje, jak ważna dla dzieci i młodzieży jest miłość akceptująca błędy. 

Podsumowując, polecamy książkę uwadze wszystkich rodziców, którzy szukają dla swojej pociechy wartościowej pozycji. Choć główną bohaterką jest dziewczynka, w jej szkole, jak i w realnym świecie, tancerzy nie brakuje. Tak więc chłopcy również mogą w tej lekturze znaleźć ulubionych bohaterów i kilka wskazówek na to, jak poukładać swoje cele i odnaleźć się w trudnej rzeczywistości początków realizacji marzeń. Pod względem fabularnym książka z pewnością wciągnie wielu czytelników, a dodatkowe płynące niej wskazówki mogą się przydać nawet w zupełnie nieoczekiwanych momentach. Jest to więc jedna z tych książek, które pozwalają nie tylko miło spędzić czas, ale też dostarczają czytelnikowi cennych rad. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój komentarz
Twoje imię