Jak wytłumaczyć dziadkom Twojego dziecka, jakie są współczesne metody opieki nad maluszkami

i zrobić to w taki sposób, że dziadkowie będą zachwyceni?

DRUGIE WYDANIE
rozszerzone, poprawione, ładniejsze
Po prostu lepsze, więcej informacji poniżej.

Najlepiej, jeśli to wszystko powie im właśnie dziecko. Wiadomo, noworodek raczej miałby z tym problem, dlatego też powstała ta książka.

Pisana z perspektywy dziecka, które w maksymalnie prosty sposób opowiada dziadkom, dlaczego tak…, dlaczego nie… i czy naprawdę stanie się coś strasznego, jeśli przy 20 st. C niemowlak wyjdzie na spacer bez czapeczki?

Moja mama, która ma dziewiecioro wnuków (dziesiątego w drodze), mogłoby się wydawać wie wszystko na temat małych dzieci. Po przeczytaniu książki stwierdziła jednak, że nauczyła się rzeczy, o których wcześniej nie wiedziała (np co robić w przypadku zakrztuszenia). Plusem książki jest to, że jest cienka, więc nawet dziadkowie chętnie po nią sięgną:)

Weronika Wiśniewska

Co powiedziałoby Twoje dziecko swoim dziadkom?

Listy do Babci i do Dziadka znajdują się na początku książki. Są wprowadzeniem i sprawiają,
że dziadkowie nie czują się pouczani i nie mają oporów przed przeczytaniem pozostałych treści.

Co dziadkowie znajdą w książce?

 1. Ekspercką, współczesną wiedzę o wychowaniu i opiece nad dziećmi.  Podana w maksymalnie prosty sposób tak, że każdy, nawet bez znajomości tematu, od razu zrozumie o co chodzi. Bez trudnego, naukowego języka.
 2. 61 zagadnień, które z reguły rodzą „a za naszych czasów…” lub które wpływają na bezpieczeństwo i zdrowie Twojego maluszka. Są to bardzo konkretne zagadnienia tłumaczone bez zbędnej otoczki i wstępów. To nie znudzi czytelnika.
 3. Listy dziecka do Babci i Dziadka, które otwierają książkę i nastawiają dziadków pozytywnie do całości.  Ty nigdy nie wpłyniesz na dziadków tak skutecznie i w tak miły dla nich sposób, jak maluszek, który „napisał” do nich list z prośbą.
 4. Prosty język dziecka, który sprawia, że książkę czyta się szybko i z przyjemnością.  Dziecięca perspektywa oraz niedługie, konkretne rozdziały zachęcają do czytania i ułatwiają przyswojenie wiedzy.
 5. Wielkość czcionki dostosowaną do osób w średnim wieku i starszych. Dziadkowie Twojego dziecka nie będą mieli problemu z przeczytaniem książki.
 6. Specjalne miejsce na zdjęcie lub odcisk rączki Twojego dziecka.  Dzięki temu książka będzie unikatowa, osobista i będzie budziła pozytywne emocje u dziadków. To naprawdę prezent wnuczków dla dziadków!
 7. Bonus: Dwie bajki, które dziadkowie mogą czytać swoim wnukom.  Na końcu książki znajdziesz dwie bajki, które czytane przez dziadków jeszcze bardziej zbliżą ich z wnukami.
 8. Rewelacyjne ilustracje obrazujące zagadnienia z książki. Ułatwiają odbiór czytanych treści i upiększają książkę.

Gruba okładka idealnie pasuje na prezent, a sama treść podwoiła się od wcześniejszego wydania. Czy warto zaopatrzyć się w tą pozycję? Jestem osobą nieśmiałą, której trudno werbalnie wyrazić swoje zdanie, dlatego mnie osobiście ta książka pomogła w przekazaniu najważniejszych informacji o nowych standardach opieki nad dzieckiem. Język użyty w książce trafi zwłaszcza do babć, bo jest po prostu rozczulający. 🙂 Polecam 🙂

Pani Magdalena

opinia z lubimyczytac.pl

Świetna książka, w sposób prosty przekazała teściom zagadnienia, na których najbardziej mi zależało. Nawet po 70 r.ż . można kogoś "nawrócić" dzięki niej, w pewnych sprawach niestety na zakładanie czapki przez starszą babcię na każde warunki pogodowe- nie pomogło nic.

Olga Błędowska-Boczoń

Bardzo fajna książka zawierająca dużo ciekawych, przydatnych i mądrych informacji. Napisana w bardzo fajny sposób.

Jolanta Kwoka

babcia Julii

Twoje dziecko pod najlepszą opieką!

Wiadomo, że żaden żłobek i opiekunka nie zapewni Twojemu dziecku tak dobrej opieki, jak dziadkowie. Oni po prostu kochają swoich wnuków. Postaraj się, żeby dodatkowo mieli najbardziej aktualne informacje o dzieciach.

Wiedza zawarta w książce pochodzi z kilku źródeł. Najistotniejszym jest suma doświadczeń wielu ekspertów na co dzień zajmujących się dziećmi. Autorka przeprowadziła z nimi szereg wywiadów, w których wyjaśniają konkretne zagadnienia. Na tej bazie powstawały kolejne rozdziały książki. Drugim istotnym źródłem są zalecenia wydawane przez takie organy jak Ministerstwo Zdrowia, Światowa Organizacja Zdrowia, czy też Instytut Matki i Dziecka.

Książka to zbiór, który w prosty sposób pokazuje najnowszą i najbardziej aktualną wiedzę dotyczącą małych dzieci. To, co najlepsze dla Twojego dziecka!

O jakich dzieciach opowiada książka?

Większość zawartej w książce wiedzy dotyczy dzieci do drugiego roku życia. Niemniej o przedszkolakach też znajdzie się kilka rozdziałów. Fragmenty dotyczące np. bajek, słodyczy, czy zmuszania do jedzenia powstały głównie z myślą o nich. Pominęliśmy jedynie nastolatków, bo młodzieńczy bunt, to temat na kolejną, zdecydowanie grubszą książkę.

Przeczytaj przykładowe rozdziały książki

Kochana Babciu Kochany Dziadku

Wydanie drugie
Autorka: Kamila Mytyk
ISBN: 978-83-951726-2-5
Ilość stron: 108
Oprawa: twarda

Poradnik, którego nie da się przeczytać stopniowo. Jest tak ciekawy, że czyta się go jednym tchem. Na pewno ułatwi odnalezienie się babciom i dziadkom w nowej sytuacji, a przy okazji zwraca uwagę rodzicom na to, jak ważna jest dobra współpraca przy wychowaniu nowego człowieka.

Agata Żogała

mama trójki dzieci

Książka jest napisana zrozumiale i prosto, zawiera same konkrety, bez zbędnego “lania wody”. Opisuje chyba wszystkie ważne tematy z początku życia dziecka. Wiele z nich było kiedyś przyczyną kłótni między nami, rodzicami, a dziadkami naszych dzieci. Przedstawienie treści z perspektywy dziecka powinno bardziej trafić do dziadków niż nakazy czy dobre rady specjalistów. Książka liczy ponad 50 stron, początkowo wydawało mi się że to dużo, ale czyta się naprawdę szybko.

Bajkowy Tata

bajkowytata.com

Poradnik napisany prostym językiem, w związku z czym szybko i zrozumiale się czyta. W książeczce zostało obalone stereotypowe myślenie dotyczące wychowania, opieki i dbania o zdrowie wnuków. Autorka poradnika w subtelny sposób ukazuje błędy popełniane przez dziadków i myślę, że żaden z czytelników nie poczuje się urażony. Poradnik skierowany jest nie tylko dla dziadków. Każdy może czegoś nowego się dowiedzieć. Gorąco polecam!

Jolanta Oleś

babcia jednej wnuczki i trójki wnuków

Drugie wydanie książki

 • Jeszcze więcej cennej wiedzy – aż 16 dodatkowych rozdziałów, dzięki którym dziadkowie będą potrafili lepiej zająć się Twoim maluszkiem.
 • Słuchamy opinii naszych czytelników – skrupulatnie notowaliśmy wszystkie uwagi klientów i uwzględniliśmy je w nowym wydaniu. 
 • Bezcenna wiedza w ładnym wydaniu – zupełnie nowa szata książki – twarda oprawa, papier, wykończenie, formatowanie, czcionka – upiększyliśmy dosłownie wszystko. 
WYDANIE II

Kochana Babciu Kochany Dziadku
oprawa twarda

39
 • książka w oprawie TWARDEJ
 • 30 dni gwarancji satysfakcji
 • Wysyłka w 24 godziny
WYDANIE II

Kochana Babciu Kochany Dziadku
zestaw prezentowy

59
 • Książka w oprawie TWARDEJ
 • Drewniane serce - magnes na lodówkę
 • Autograf autorki
 • Opakowanie prezentowe
 • 30 dni gwarancji satysfakcji
 • Wysyłka w 24 godziny