Dzień Babci i Dziadka – co na prezent?

1147
Wspólny sport


Dzień babci i dziadka zbliża się wielkimi krokami. Choć przyjęło się uważać, że dziadkowie są głównie od rozpieszczania, tak naprawdę ich wkład w wychowanie wnuków może być ogromny. Nawet najlepsza ciocia w żłobku czy przedszkolu nie przytuli i nie ukoi emocji jak kochająca babcia. Mało kto może się też równać z dziadkiem, który opowie historie z dawnych czasów, naprawi rower, czy też zabierze na długi i niesamowity spacer. Warto więc sprawić, aby dzień babci i dziadka nie był tylko świętem do odhaczenia, ale prawdziwym darem dla seniorów rodu. Doceniając czas, siły i pracę babci i dziadka warto pomyśleć o tym, aby prezent był dla nich wyrazem prawdziwej wdzięczności i miłości. 

Pamiętajmy też, że specjalne okazje są doskonałym pomostem do budowania relacji. 

Poniżej kilka propozycji, co możemy wręczyć Babci i Dziadkowi z okazji ich święta.

1. Zdjęcie wnuka/ wnuków

Zdjęcia dzieci - prezent

Fotografie bez wątpienia bardzo ucieszą zarówno babcię, jak i dziadka. Zdjęcia możemy dać w kilku formach – kilka – kilkanaście fotografii w małym albumie i podpisać np. rok z życia Jasia i Agatki. Możemy kupić śliczną ramkę do postawienia na komodzie lub zawieszenia na ścianie i ją wypełnić zdjęciami maluchów, albo też zamówić kalendarz z fotografiami naszych pociech. Doskonałym rozwiązaniem może też być zamówienie fotoksiążki. Zdjęcia mogą też trafić na lodówkę (kiedy ramek w mieszkaniu już zbyt wiele). Do tego gorąco polecamy sprytne magnesiki – fotiki. Wywołujesz zdjęcia, przyklejasz magnes z tyłu i pyk na lodówkę. 

2. Użytkowe

Kubek na prezent dla dziadka i babci

Poduszka, magnes na lodówkę, kubek z napisem Kochanej babci i Kochanemu dziadkowi to prezenty raczej uniwersalne (i dla niektórych bez wątpienia trochę oklepane), ale z pewnością przywołają one uśmiech na twarzy także wiele dni po święcie seniorów. Do tej puli można też dodać stosowny fartuszek, kuchenne rękawice, ręczniki, czy zakładki do książek. 

3. Słodkości

Słodycze na prezent

Producenci łakoci i czekoladek w styczniu zawsze wypuszczają limitowane edycje słodkości z dedykacją specjalnie dla babć i dziadków. Może warto jednak zamienić słodycze np. na zestaw ciekawych kaw/ herbat z całego świata?

4. Hobby

hobby na prezent?

Zawsze dobrym pomysłem będzie podążanie za hobby osoby, którą chcemy obdarować. Jeśli babcia lubi piec ciasta, może dostać od nas pięknie wydana książkę z przepisami, jeśli lubi kwiaty, to może zestaw nasion, który uprzyjemni oczekiwanie na wiosnę. Dziadek kocha motoryzację? To może prenumerata czasopisma o samochodach? Albo breloczek do kluczy z napisem “Kochanemu Dziadkowi”.

5. Książki

Książki dla babci i dziadka

Jeśli seniorzy lubią czytać książki, kupmy im coś, co umili jeszcze długie wieczory. Dobry romans lub powieść obyczajowa dla babci i coś z kryminałów lub literatury faktu dla dziadka? (A w ramach pięknego dodatku możemy wspólnie z wnukami stworzyć do takiej książki zakładkę)

6. Niezwykła książka dla świeżo upieczonych dziadków

Kochana-Babciu-Kochany-Dziadku-zestaw-prezentowy

W tematyce książek bardzo polecamy też naszą perełkę – pozycję Kochana Babciu, Kochany Dziadku. Jest to książka o wszystkich zmianach, jakie zaszły w tematyce opieki nad dziećmi na przestrzeni ostatniego pokolenia. Książka bardzo przydatna dla tych dziadków, którzy chcą aktywnie włączyć się w opiekę nad wnukami (poruszane tematy dotyczą zarówno niemowląt, jak i przedszkolaków).

7. Aktywność

Wspólny sport

Kijki do nordic walkingu mogą być dla niektórych kontrowersyjnym pomysłem na prezent, ale być może zachęcą kogoś do aktywności fizycznej? Może będą pretekstem, dla którego ktoś zacznie wychodzić z domu (bo samemu i bez celu źle się spaceruje). 

8. Czas

wycieczka z dziadkami na dzień babci i dziadka

Wspólna wycieczka. Jeśli nasi rodzice lubią czasem wyrwać się z domu, możemy zaprosić ich na wspólne spędzanie dnia wraz z wnukami. Może np. do ogrodu botanicznego lub palmiarni, może do teatru na przedstawienie, albo po prostu do pizzerii, gdzie będzie okazja do wspólnych rozmów i przekąszenia czegoś dobrego. 

9. Przeżycia

Wyjazd dla dziadków

Bilet do teatru / kina, vouczer na wspólną kolację? Dziadkowie wciąż pracują? Często pomagają przy wnukach? A może po prostu jakoś ostatnio zapomnieli o czasie specjalnym dla siebie? Rozrywka, a może i randka w każdym wieku poprawia humor.

Prezenty w formie przeżyć znajdziesz np. w serwisie Prezent Życia

10. Wypieki

Ciasto dla babci i dziadka

Babcia zawsze piecze pyszne ciasta? Może niech tym razem to wnuki upieką coś dla babci i dziadka? Zwykła babka, trudniejsza tarta, albo po prostu kruche ciasteczka wycięte ręka wnuka będą najpiękniejszym i najpyszniejszym podarunkiem. 

11. ZAWSZE, obowiązkowo i koniecznie

Laurka dla dziadków dziecko maluje

Laurka/ serduszko/ kwiatuszek/ domek z krzywym dachem i kwiatek z różnokolorowymi płatkami – cokolwiek narysowane, wycięte i pokolorowane przez wnuka. Prezent, którego wartość jest największa, a zarazem symboliczna. Czyli coś, co ucieszy dziadków, ale też pokaże dziecku, że nie wszystko można kupić w sklepie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój komentarz
Twoje imię