Najlepsze kuchenki zabawkowe dla dzieci – którą wybrać?

255
Kuchnie dla dzieci

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Zabawa w gotowanie sprawia wiele radości zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Stwórz dziecku niesamowite miejsce do zabawy i podaruj mu zabawkową kuchnię. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. 

Dlaczego warto zakupić zabawkową kuchnię?

Zabawkowe kuchnie dla dzieci dają niekończące się możliwości. Przede wszystkim pozwalają na kreatywną zabawę. Dzieci przygotowując wymyślone potrawy, używają swojej wyobraźni, co pozytywnie wpływa na ich rozwój. Co więcej, zabawki tego typu uczą dzieci zachowania w kuchni, na przykład bezpiecznego obchodzenia się z palnikami. Może to być również dobra lekcja nakrywania do stołu.

Kolejną zaletą tego rodzaju zabawki jest uniwersalność. Mogą się nią bawić dzieci w każdym wieku.

Wady i zalety kuchenek plastikowych

Na rynku dostępne są dwa rodzaje kuchenek. Wiele osób zastanawia się, czy wybrać kuchnię dla dzieci drewnianą, czy plastikową

Jakie wady posiada plastikowa kuchnia dla dzieci? Kuchnie plastikowe są zdecydowanie mniej trwałe od tych drewnianych. Ich minusem jest również materiał – plastik nie jest zbyt przyjazny środowisku. Do zalet zdecydowanie można zaliczyć ich lekkość. Tego rodzaju zabawki są również tańsze od tych drewnianych. Kuchnie plastikowe najczęściej mają intensywne kolory przykuwające wzrok dziecka.

Wady i zalety kuchenek drewnianych

Drewniana kuchnia dla dzieci również nie jest bez wad. Zdecydowanym ich minusem jest cena. Tego rodzaju zabawki są jednak trwalsze od tych plastikowych i wykonane z materiałów przyjaznych środowisku. Przy tego rodzaju zabawkach zawsze zwracaj jednak uwagę na jakość wykonania oraz certyfikaty. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawkowej kuchni?

Przed zakupem sprawdź, czy do kuchenki dołączone są zabawkowe garnki, patelnie i sztućce. Dokupowanie tych elementów jest często  nieopłacalne. 

Warto również zwrócić uwagę na funkcje zabawkowych kuchni. Niektóre z nich posiadają na przykład podświetlane palniki bądź emitują efekty dźwiękowe naśladujące gotowanie lub smażenie. Tego rodzaju dodatki z pewnością sprawią, że zabawa będzie jeszcze lepsza!

Sprawdź najciekawsze propozycje na https://www.empik.com/zabawki/odgrywanie-rol/zabawa-w-dom.

Kuchenki to zabawki, które wpływają na prawidłowy rozwój dziecka. Rozwijają one jego wyobraźnię i kreatywność. Zdecyduj, czy lepiej sprawdzi się w twoim przypadku ta drewniana, czy plastikowa, i dokonaj zakupu już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój komentarz
Twoje imię