Kochana Babciu Kochany Dziadku

Książka Kochana Babciu Kochany Dziadku

 

IDEALNA NA PREZENT

Jak wytłumaczyć dziadkom współczesne zasady opieki nad małymi dziećmi tak, żeby dalej chcieli Ci pomagać w wychowaniu wnuków?

I aby uniknąć tego ciągłego “za naszych czasów…”.

 

 

 

 

Najlepiej, jeśli to wszystko powie im właśnie dziecko. Wiadomo, noworodek raczej miałby z tym problem, dlatego też powstała ta książka.

Pisana z perspektywy dziecka, które w maksymalnie prosty sposób opowiada dziadkom, dlaczego tak…, dlaczego nie… i czy naprawdę stanie się coś strasznego, jeśli przy 20 st. C niemowlak wyjdzie na spacer bez czapeczki?

Co o książce myślą czytelnicy?

Poradnik, którego nie da się przeczytać stopniowo. Jest tak ciekawy, że czyta się go jednym tchem. Na pewno ułatwi odnalezienie się babciom i dziadkom w nowej sytuacji, a przy okazji zwraca uwagę rodzicom na to, jak ważna jest dobra współpraca przy wychowaniu nowego człowieka.Agata Żogała, mama trójki dzieci

 

Co powiedziałoby Twoje dziecko swoim dziadkom?

Listy do Babci i do Dziadka znajdują się na początku książki. Są wprowadzeniem i sprawiają,
że dziadkowie nie czują się pouczani i nie mają oporów przed przeczytaniem pozostałych treści.

 

 

Co dziadkowie znajdą w książce?

 1. Ekspercką, współczesną wiedzę o wychowaniu i opiece nad dziećmi. 
  Podana w maksymalnie prosty sposób tak, że każdy, nawet bez znajomości tematu, od razu zrozumie o co chodzi. Bez trudnego, naukowego języka.
 2. 45 zagadnień, które z reguły rodzą „a za naszych czasów…” lub które wpływają na bezpieczeństwo i zdrowie Twojego maluszka.
  Są to bardzo konkretne zagadnienia tłumaczone bez zbędnej otoczki i wstępów. To nie znudzi czytelnika.
 3.  Listy dziecka do Babci i Dziadka, które otwierają książkę i nastawiają dziadków pozytywnie do całości. 
  Ty nigdy nie wpłyniesz na dziadków tak skutecznie i w tak miły dla nich sposób, jak maluszek, który „napisał” do nich list z prośbą.
 4. Prosty język dziecka, który sprawia, że książkę czyta się szybko i z przyjemnością. 
  Dziecięca perspektywa oraz niedługie, konkretne rozdziały zachęcają do czytania i ułatwiają przyswojenie wiedzy.
 5. Wielkość czcionki dostosowaną do osób w średnim wieku i starszych.
  Dziadkowie Twojego dziecka nie będą mieli problemu z przeczytaniem książki.
 6. Specjalne miejsce na zdjęcie lub odcisk rączki Twojego dziecka. 
  Dzięki temu książka będzie unikatowa, osobista i będzie budziła pozytywne emocje u dziadków. To naprawdę prezent wnuczków dla dziadków!
 7. Bonus: Dwie bajki, które dziadkowie mogą czytać swoim wnukom. 
  Na końcu książki znajdziesz dwie bajki, które czytane przez dziadków jeszcze bardziej zbliżą ich z wnukami.
 8. Rewelacyjne ilustracje obrazujące zagadnienia z książki.
  Ułatwiają odbiór czytanych treści i upiększają książkę.

 

Co o książce myślą czytelnicy?

Książka jest napisana zrozumiale i prosto, zawiera same konkrety, bez zbędnego “lania wody”. Opisuje chyba wszystkie ważne tematy z początku życia dziecka. Wiele z nich było kiedyś przyczyną kłótni między nami, rodzicami, a dziadkami naszych dzieci. Przedstawienie treści z perspektywy dziecka powinno bardziej trafić do dziadków niż nakazy czy dobre rady specjalistów.
Książka liczy ponad 50 stron, początkowo wydawało mi się że to dużo, ale czyta się naprawdę szybko.Bajkowy Tata, www.bajkowytata.com


Bardzo fajna książka zawierająca dużo ciekawych, przydatnych i mądrych informacji. Napisana w bardzo fajny sposób. Jolanta Kwoka, babcia Julii


Poradnik napisany prostym językiem, w związku z czym szybko i zrozumiale się czyta. W książeczce zostało obalone stereotypowe myślenie dotyczące wychowania, opieki i dbania o zdrowie wnuków. Autorka poradnika w subtelny sposób ukazuje błędy popełniane przez dziadków i myślę, że żaden z czytelników nie poczuje się urażony. Poradnik skierowany jest nie tylko dla dziadków. Każdy może czegoś nowego się dowiedzieć. Gorąco polecam! Jolanta Oleś, babcia jednej wnuczki i trójki wnuków
Książka Kochana Babciu Kochany DziadkuKsiążka Kochana Babciu Kochany Dziadku - środekKsiążka Kochana Babciu Kochany Dziadku - środek

 

 

 

 

 

 

 

 

Twoje dziecko pod najlepszą opieką!

Wiadomo, że żaden żłobek i opiekunka nie zapewni Twojemu dziecku tak dobrej opieki, jak dziadkowie. Oni po prostu kochają swoich wnuków. Postaraj się, żeby dodatkowo mieli najbardziej aktualne informacje o dzieciach.

Wiedza zawarta w książce pochodzi z kilku źródeł. Najistotniejszym jest suma doświadczeń wielu ekspertów na co dzień zajmujących się dziećmi. Autorka przeprowadziła z nimi szereg wywiadów, w których wyjaśniają konkretne zagadnienia. Na tej bazie powstawały kolejne rozdziały książki. Drugim istotnym źródłem są zalecenia wydawane przez takie organy jak Ministerstwo Zdrowia, Światowa Organizacja Zdrowia, czy też Instytut Matki i Dziecka.

Książka to zbiór, który w prosty sposób pokazuje najnowszą i najbardziej aktualną wiedzę dotyczącą małych dzieci. To, co najlepsze dla Twojego dziecka!

 

O jakich dzieciach opowiada książka?

Większość zawartej w książce wiedzy dotyczy dzieci do drugiego roku życia. Niemniej o przedszkolakach też znajdzie się kilka rozdziałów. Fragmenty dotyczące np. bajek, słodyczy, czy zmuszania do jedzenia powstały głównie z myślą o nich. Pominęliśmy jedynie nastolatków, bo młodzieńczy bunt, to temat na kolejną, zdecydowanie grubszą książkę.

Przeczytaj przykładowy rozdział książki Kochana Babciu Kochany dziadku

 

Książka

Kochana Babciu Kochany Dziadku
Autorka: Kamila Mytyk

ISBN: 978-83-951726-0-1
ilość stron: 56
okładka: miękka

 

Książka Kochana Babciu Kochany Dziadku